Ndërlidhjet

Qeveria serbe ndalon festivalin “Mirëdita, dobar dan”


Qeveria serbe ndalon festivalin “Mirëdita, dobar dan”
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Festivali “Mirëdita, dobar dan”, që promovon bashkëpunimin kulturor mes Kosovës dhe Serbisë, u ndalua me urdhër të Ministrisë së Brendshme të Serbisë, më 27 qershor, pak para hapjes së planifikuar të tij në Beograd. Organizatorët e ngjarjes thanë se shteti u rreshtua përkrah huliganëve, duke iu referuar djathtistëve dhe grupeve të tifozëve, që protestuan para vendit ku planifikohej të mbahej festivali. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ekrem Fazliu)

XS
SM
MD
LG