Ndërlidhjet

"Prurjet" e Putinit në NATO


"Prurjet" e Putinit në NATO
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:45 0:00

Lufta e Rusisë në Ukrainë mund t’i sjellë NATO-s dy anëtare të reja. Finlanda dhe Suedia kanë paralajmëruar se janë gati për të hequr dorë nga statusi i tyre neutral dhe për të kërkuar anëtarësim në aleancën ushtarake. Kjo kthesë sinjalizon një epokë të re.

XS
SM
MD
LG