Ndërlidhjet

Forcat e rrethuara ukrainase luftojnë për ta mbajtur Bahmutin


Forcat e rrethuara ukrainase luftojnë për ta mbajtur Bahmutin
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Forcat ruse po përpiqen ta marrin nën kontroll qytetin e Bahmutit, në Ukrainë, që nga vera e kaluar. Ushtarët ukrainas thonë se trupat ruse po vazhdojnë të ndërmarrin sulme të përditshme me njësite të vogla këmbësorie, pavarësisht humbjeve të mëdha. Korrespondenti i Shërbimit ukrainas të Radios Evropa e Lirë, Maryan Kushnir, raporton nga qyteti në vijën e frontit. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Lendi Susuri)

XS
SM
MD
LG