Ndërlidhjet

FSK-ja rrit kapacitetet me 55 automjete ushtarake


FSK-ja rrit kapacitetet me 55 automjete ushtarake
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka pranuar 55 automjete ushtarake të dhuruara nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Për shkak të sulmeve të shumta me mjete shpërthyese ndaj forcave amerikane, ky lloj i automjeteve të blinduara janë përdorur gjerësisht nga ushtria amerikane në luftërat e Afganistanit, Irakut dhe Sirisë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG