Ndërlidhjet

“Më qeshnin se luaja futboll me djem”


“Më qeshnin se luaja futboll me djem”
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Fatime Beha, 14-vjeçare, nga fshati Carralevë, komuna e Shtimes, ishte e vendosur se nuk do t’i dëgjonte komentet se "futbolli është për djem dhe jo për vajza". Mes paragjykimeve, por me përkrahjen e babait të saj, i cili është trajner i futbollit, Fatimja po e vazhdon ëndrrën e saj që një ditë ta ngrejë lart flamurin e Kosovës në arenën ndërkombëtare.

XS
SM
MD
LG