Ndërlidhjet

Gratë thurin mbi 100.000 lule në përkujtim të masakrës së Srebrenicës


Gratë thurin mbi 100.000 lule në përkujtim të masakrës së Srebrenicës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Një grup grash nga qyteza e Graçanicës, në veriperëndim të Bosnje e Hercegovinës, më 2010 nisën të thurnin lule, në përkujtim të më shumë se 8.000 burrave dhe djemve të vrarë nga forcat serbe të Bosnjës në Srebrenicë, në korrikun e vitit 1995. Që atëherë, ato kanë thurur mbi 100.000 lule, të cilat janë bërë simbol jozyrtar i masakrës. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG