Ndërlidhjet

Gratë në Kosovë që luajnë ragbi


Gratë në Kosovë që luajnë ragbi
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Pak njerëz në Kosovë e njohin sportin e ragbit dhe rregullat e tij. Por, me iniciativën e një amerikaneje është formuar ekipi i parë i grave që luajnë këtë sport. Ekipi quhet Balkan Lynx Kosova që në shqip do të thotë Reqebullët e Kosovës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG