Ndërlidhjet

Gratë thyejnë barrierat në "profesionin e burrave"


Gratë thyejnë barrierat në "profesionin e burrave"
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Hana Qerimi është 29 vjeçare dhe drejton Shkollën Digjitale që ofron mësime për programim për fëmijë. Ajo thotë për Radion Evropa e Lirë se gratë ndërmarrëse në Kosovë shpesh mund të përballen me sfida dhe paragjykime, por të cilat i mund kualiteti i punës. Qerimi ka inkurajuar femrat të merren me sektorin e Teknologjisë Informative, si profesion shumë i kërkuar në tregun e punës.

XS
SM
MD
LG