Ndërlidhjet

Hamburg: Protestuesit u vënë zjarrin makinave


Hamburg: Protestuesit u vënë zjarrin makinave
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Disa makina janë djegur në Hamburg të Gjermanisë, teksa protestat kundër samitit të G20-ës po vazhdojnë për të dytën ditë me radhë. Policia gjermane ka arrestuar një numër të protestuesve anti-kapitalistë dhe me forcë ka larguar njerëzit nga rruga, të cilët po tentonin të krijonin bllokada. (Video: Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG