Ndërlidhjet

Thaçi: Jap dorëheqje nga pozita e presidentit


Thaçi: Jap dorëheqje nga pozita e presidentit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Hashim Thaçi, më 5 nëntor dha dorëheqje nga pozita e presidentit të Republikës së Kosovës, pasi Dhomat e Specializuara në Hagë konfirmuan aktakuzën kundër tij për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit. Në një konferencë për media në Prishtinë, Thaçi tha se ky është një çmim i radhës për lirinë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG