Ndërlidhjet

Thaçi: Kam biseduar me Erdoganin për njohjen nga Izraeli


Thaçi: Kam biseduar me Erdoganin për njohjen nga Izraeli
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një konference për media më 7 shtator, tha se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Izraeli, nuk e cenon partneritetin me Turqinë. Ai tha se për këtë çështje ka biseduar me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan. Më 4 shtator, Kosova dhe Izraeli janë dakorduar që të vendosin marrëdhënie diplomatike. Kosova ka thënë se shumë shpejt do të hapë ambasadën e saj në Jerusalem.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG