Ndërlidhjet

Hekurudha e re me trena 120 km në orë


Hekurudha e re me trena 120 km në orë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Ka disa muaj që kanë filluar punimet nga një kompani italiane për rehabilitimin e hekurudhës nga Hani i Elezit deri në kufi me Serbinë, në fshatin Leshak. Rehabilitimi i linjës hekurudhore të gjatë 150 kilometra po bëhet me donacione nga Bashkimi Evropian si dhe me kredi. Banorët kërkojnë masa më të rrepta të sigurisë kur të fillojnë të qarkullojnë trenat me shpejtësi deri 120 kilometra në orë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG