Ndërlidhjet

Pasqyra ruse e fashizmit


Pasqyra ruse e fashizmit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:11:09 0:00

Ngjarjet në Ukrainë sjellin në kujtesë fundin e viteve 1930 në Evropë, kur diktatori i atëhershëm gjerman, i krahut të djathtë, filloi të pushtonte fqinjët dhe të kryente mizori. Trupa të vrarë njerëzish në rrugë, atëherë dhe sot. Qytete të shkatërruara deri në pluhur, atëherë dhe sot. A e kërcënon kontinentin një Hitler i ri?

XS
SM
MD
LG