Ndërlidhjet

Hovenier: Ka urgjencë për Asociacionin, draft-statuti është kushtetues


Hovenier: Ka urgjencë për Asociacionin, draft-statuti është kushtetues
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, tha se ka një urgjencë të madhe në Bashkimin Evropian që të formohet Asociacioni i komunave me shumicë serbe në Kosovë. Hovenier theksoi se draft-statuti i BE-së përmbush pritjet e SHBA-së dhe se është plotësisht në përputhje me Kushtetutën e Kosovës.

XS
SM
MD
LG