Ndërlidhjet

Podkast: A po bëhet e frikshme inteligjenca artificiale?


Podkast: A po bëhet e frikshme inteligjenca artificiale?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:17:51 0:00

Nëse telefoni juaj hapet sapo t’ia afroni fytyrën, dhe nëse të paktën një herë në ditë përdorni makinat e kërkimit në internet, siç është Google, do të thotë se jeni të rrethuar me inteligjencë artificiale më shumë sesa e keni menduar. Në këtë episod të podkastit Të flasim, diskutojmë për avancimin e inteligjencës artificiale, të mirat, jo të mirat, dhe nëse njerëzimi rrezikon të humbë kontrollin e saj.

XS
SM
MD
LG