Ndërlidhjet

Krime të dyshuara lufte edhe në Izrael, edhe në Gazë


Krime të dyshuara lufte edhe në Izrael, edhe në Gazë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:37 0:00

Hamasi dhe Izraeli po akuzohen për shkelje të ligjit ndërkombëtar gjatë konfliktit të tyre aktual. Kombet e Bashkuara thonë se po mbledhin prova të krimeve të dyshuara të luftës nga të dyja palët. Megjithatë, mbajtja e autorëve përgjegjës, pasi të mbarojë lufta, duket se është e vështirë.

XS
SM
MD
LG