Ndërlidhjet

Jeta afër tymtarëve të Obiliqit


Jeta afër tymtarëve të Obiliqit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:06:43 0:00

Ndotja e mjedisit është ndër kërcënimet kryesore për shëndetin e qytetarëve të Kosovës. Institucionet ende nuk kanë gjetur një përgjigje efektive për të parandaluar ndotjen e ajrit dhe mjedisit. Kjo ka lënë pasoja shëndetësore te qytetarët si Nexhat Restelica, që jeton afër tymtarëve të Termocentralit “Kosova A”.

XS
SM
MD
LG