Ndërlidhjet

Një spanjoll në krye të politikës së jashtme të BE-së


Një spanjoll në krye të politikës së jashtme të BE-së
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Përfaqësuesi i emëruar i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, vjen nga Spanja - një nga vendet më të fuqishme të BE-së që nuk e njohin pavarësinë e Kosovës. Në Serbi dhe Kosovë ka reagime të ndryshme për emërimin e Borrellit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG