Ndërlidhjet

"Kampe përqendrimi" për myslimanët në Kinë


"Kampe përqendrimi" për myslimanët në Kinë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:11:12 0:00

Kina akuzohet për shtypje brutale të komunitetit mysliman në provincën Ksinjiang: internim, torturë, dhunë fizike. Përse Pekini i sulmon ujgurët? Kush janë ata dhe cilat janë kërkesat e tyre?

XS
SM
MD
LG