Ndërlidhjet

Keqinformacionet që rrezikojnë shëndetin


Keqinformacionet që rrezikojnë shëndetin
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:10:57 0:00

Fillimisht kanë qenë pëshpëritjet konspirative në mediat sociale se koronavirusi nuk ekziston. Pastaj është folur për kura, si hudhrat ose metanoli. Për vaksina vazhdon të thuhet se ndikojnë në fertilitet ose ndryshojnë ADN-në. Shumë tërheqin vërejtjen se keqinformimet dhe dezinformimet e tilla janë duke penguar luftën kundër pandemisë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG