Ndërlidhjet

Çfarë po kërkojnë diplomatët e huaj e çfarë po u ofron Kurti?


Çfarë po kërkojnë diplomatët e huaj e çfarë po u ofron Kurti?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Diplomatët të huaj kanë qëndruar ditëve të fundit në Prishtinë dhe Beograd, në kërkim të një zgjidhjeje për uljen e tensioneve në veri të Kosovës. Ata i janë drejtuar Kosovës me tri kërkesa, por kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dalë me propozimin e tij.

XS
SM
MD
LG