Ndërlidhjet

Në kërkim të provave për krime lufte në Ukrainë


Në kërkim të provave për krime lufte në Ukrainë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

“Këmbët ishin atje, koka këtu”, tregon një burrë ukrainas. Ai është pjesë e një ekipi që zhvarros trupat e ushtarëve rusë pranë fshatit Malla Rohan, në rajonin e Harkivit, në lindje të Ukrainës. Së bashku me kolegët nga Lituania, ata kërkojnë prova të krimeve të luftës, por gjithashtu identifikojnë trupat që do të kthehen në Rusi. (Përgatitën: Valona Tela dhe Lendi Susuri)

XS
SM
MD
LG