Ndërlidhjet

Kërkimi i të rënëve: Misioni i përjetshëm për gjetjen e trupave në Ukrainë


Kërkimi i të rënëve: Misioni i përjetshëm për gjetjen e trupave në Ukrainë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Oleksiy Yukov kaloi vite duke kërkuar nëpër fshatrat e gjera të Ukrainës mbetjet mortore të ushtarëve të rënë nga Lufta e Parë dhe ajo e Dytë Botërore. Në vitin 2014, ai filloi kërkimin e trupave të ushtarëve të vrarë në një konflikt të ri ndërmjet Ukrainës dhe separatistëve të mbështetur nga Kremlini. Që nga shkurti i vitit 2022, ai ka qenë më i zënë se kurrë. Kujdes: Përmbajtja e kësaj videoje mund të jetë shqetësuese për disa shikues! (Përgatitën: Albina Kastrati dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG