Ndërlidhjet

Rreziku bërthamor në rritje


Rreziku bërthamor në rritje
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:54 0:00

E vetmja marrëveshje e mbetur për kontrollin e armëve midis dy fuqive më të mëdha bërthamore - START-i i Ri - është në prag të shpartallimit. Kjo rrezikon t’i hapë derën një gare të pakontrolluar dhe të rrezikshme armësh që do të përfshinte SHBA-në dhe Rusinë, por edhe vende të tjera.

XS
SM
MD
LG