Ndërlidhjet

Ceremonia e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Kosovës dhe Izraelit


Ceremonia e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Kosovës dhe Izraelit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

Kosova dhe Izraeli më 1 shkurt nënshkruan një dokument për të formalizuar vendosjen e marrëdhënieve diplomatike. Ceremonia e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike u bë përmes platformës Zoom. Izraeli njoftoi se ka miratuar kërkesën e Kosovës që të hapë ambasadën e saj në Jerusalem.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG