Ndërlidhjet

Kosova me prani të madhe të azbestit, nuk ka plan si të eliminohet


Kosova me prani të madhe të azbestit, nuk ka plan si të eliminohet
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:11 0:00

Kulmet e qindra ndërtesave në gjithë Kosovën janë të mbuluara me materiale që kanë përmbajtje azbesti. Në rreth 60 shtete të botës, prej vitesh është ndaluar prodhimi, importi dhe përdorimi i materialeve që kanë këtë përmbajtje. Qeveria e Kosovës ka ndarë 600 mijë euro për të bërë një studim për praninë e azbestit dhe rrezikun që paraqet për shëndetin e qytetarëve.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG