Ndërlidhjet

Kosova në ditë zie për ish-presidentin Bush


Kosova në ditë zie për ish-presidentin Bush
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

5 dhjetori në Kosovë ka qenë ditë zie për nder të ish-presidentit amerikan George H.W. Bush, i cili vdiq më 30 nëntor në moshën 94-vjeçare. Flamujt u ulën në gjysmështizë, derisa në shkollat e Kosovës, në orën e parë të mësimit, u fol për miqësinë mes Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG