Ndërlidhjet

Kosova fillon reciprocitetin për targat


Kosova fillon reciprocitetin për targat
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:21 0:00

Në të gjitha vendkalimet kufitare me Serbinë ka filluar reciprociteti për targat e veturave. Policia e Kosovës në pikëkalimin kufitar në Merdar, më 20 shtator i detyroi shoferët nga Serbia ta heqin ose ta fshehin çdo regjistrim dhe të vendosin një regjistrim të përkohshëm prej letre që vlen dy muaj dhe kushton pesë euro. Një vendim të tillë Serbia e aplikon për veturat nga Kosova për më shumë se dhjetë vjet.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG