Ndërlidhjet

Kosova dhe SHBA-ja zotohen për zbatimin e marrëveshjes së Uashingtonit


Kosova dhe SHBA-ja zotohen për zbatimin e marrëveshjes së Uashingtonit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe kryeshefi ekzekutiv i Koorporatës Ndërkombëtare të Financave dhe Zhvillimit në SHBA, Adam Boehler, nënshkruan një deklaratë të përbashkët, përmes së cilës mirëpresin "përfundimin e shpejtë të një marrëveshjeje të re për nxitjen e investimeve Kosovë-SHBA". Kjo deklaratë u tha se do të përshpejtojë zbatimin e marrëveshjes së Uashingtonit për normalizim ekonomik, të arritur më 4 shtator, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG