Ndërlidhjet

Kosovarët fillojnë t’i vendosin maskat në publik


Kosovarët fillojnë t’i vendosin maskat në publik
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Në dy ditët e fundit, pak qytetarë shihen pa maska në fytyrë, krahasuar me dy javë më parë, kur situata qëndronte ndryshe. Në sheshet e Prishtinës janë parë inspektorë dhe policë duke ndaluar ata që dalin pa maskë në publik. Kurse në spitale vazhdon vizita e familjarëve te të afërmit me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG