Ndërlidhjet

Policia e Kosovës ekspozon armët e konfiskuara pas sulmit në veri


Policia e Kosovës ekspozon armët e konfiskuara pas sulmit në veri
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Policia e Kosovës ka prezantuar në Mitrovicën e Jugut armë, automjete dhe gjësende të konfiskuara në Banjskë të Zveçanit, një ditë pas sulmit ndaj saj nga persona të armatosur, që la të vrarë një polic. Për sulmin e 24 shtatorit, ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës akuzoi nënkryetarin e Listës Serbe, Millan Radoiçiq. As Lista Serbe dhe as Serbia nuk kanë komentuar për këto akuza të zyrtarëve të Kosovës. (Teksti: Trim Haliti; montazhi: Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG