Ndërlidhjet

Policia e Kosovës largohet nga Zveçani


Policia e Kosovës largohet nga Zveçani
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00

Policia e Kosovës më 13 tetor u largua nga komuna e Zveçanit, pasi zhvilloi një aksion kundër kontrabandës së mallrave. Serbët lokalë të kësaj komune kundërshtuan këtë aksion policor. Policia ka përdorur gaz lotsjellës dhe bomba zhurmuese kundër protestuesve.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG