Ndërlidhjet

Kriptovalutat dhe harxhimi i rrymës, shkurt e shqip


Kriptovalutat dhe harxhimi i rrymës, shkurt e shqip
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Nëse Bitcoin do të ishte shtet, ai do të renditej ndër 30 të parët në botë për përdorim të energjisë. Është struktura e decentralizuar e Bitcoinit ajo që e bën atë të harxhojë aq shumë rrymë. Ju shpjegojmë se si ndodh kjo.

XS
SM
MD
LG