Ndërlidhjet

A është Gjermania "e sëmura e Evropës"?


A është Gjermania "e sëmura e Evropës"?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:35 0:00

Gjermania po përballet me stagnim ekonomik dhe trazira sociale. Kanë kaluar gati dy dekada prej se ka hequr nga qafa etiketën “e sëmura e Evropës”, duke bërë një sërë reformash në tregun e punës, të cilat i kanë sjellë bum ekonomik, por fraza duket se po i rikthehet.

XS
SM
MD
LG