Ndërlidhjet

Si u zhyt Shqipëria në këtë krizë politike?


Si u zhyt Shqipëria në këtë krizë politike?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Shqipëria është e ndarë nëse të dielën duhet të mbahen zgjedhjet lokale. Opozita dhe presidenti thonë se nuk mund të ketë votim, por kryeministri i vendit dhe kryetari i partisë më të madhe në vend, Edi Rama, thotë se ato do të mbahen. Në mungesë të gjykatësve në Gjykatën Kushtetuese, askush nuk mund të vendosë se kush ka të drejtë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG