Ndërlidhjet

Erdoganin s'e brengos kolapsi i lirës


Erdoganin s'e brengos kolapsi i lirës
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:10:22 0:00

Kriza valutore në Turqi ka ngadalësuar gjithë vendin. Radhët e njerëzve që presin të blejnë bukë më lirë, janë bërë të zakonshme. Bankat dhe kompanitë janë në rrezik të falimentimit. Zgjidhja është vështirë të spekulohet, derisa presidenti Recep Tayyip Erdogan u qëndron kokëfortë politikave të tij, thonë ekspertët.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG