Ndërlidhjet

Te vreshtat e Syrrushes


Te vreshtat e Syrrushes
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Piktorja Brikena Gashi ka lënë artin më anash, për t’iu përkushtuar vreshtarisë. Tash e dy vjet, 28-vjeçarja punon vreshtat e trashëguara nga familja në një fshat të Rahovecit dhe, së voni, ka nisur brendin e saj të pijeve alkoolike “Syrrush”. Brikena thotë se ka thyer mendësinë e bashkëfshatarëve të saj, se puna në vreshta është punë burrash.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG