Ndërlidhjet

Kundër homofobisë


Kundër homofobisë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Orientimi seksual përbën një të drejtë njerëzore e cila nuk mund t’u mohohet pjesëtarëve të komunitetit LGBT, thonë të rinjtë duke kundërshtuar diskriminimin. “Homofobia” është një term që i referohet frikës dhe paragjykimit irracional kundër personave homoseksualë. Në raportin e fundit të Human Rights Watch, gjuha e urrejtjes ndaj komunitetit LGBT vlerësohet si problem me të cilin përballet Kosova.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG