Ndërlidhjet

BIK organizon kurse për mësim-besim


BIK organizon kurse për mësim-besim
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Rreth 350 nxënës të shkollave fillore dhe të mesme po marrin pjesë në një kurs mbi mësim-besimin në Medresenë Alauddin në Prishtinë, i organizuar nga Bashkësia Islame e Kosovës. Imamët thonë se zgjidhja më e mirë do të ishte futja e lëndës së mësim-besimit nëpër shkolla.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG