Ndërlidhjet

Kurti e Vuçiq me dallime të mëdha në rinisje të dialogut


Kurti e Vuçiq me dallime të mëdha në rinisje të dialogut
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:15 0:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq shprehën qëndrime të kundërta në raundin e ri të dialogut që filloi në Bruksel. Në takim e tyre të parë në këtë proces, Kurti tha se i ka disa propozime që çojnë përpara dialogun, ndërkohë që presidenti serb, Vuçiq, tha se delegacioni kosovar kishte shkuar që të mos pajtoheshin për asgjë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG