Ndërlidhjet

Kush do ta zëvendësojë Merkelin?


Kush do ta zëvendësojë Merkelin?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:10:41 0:00

Politika gjermane u përfshi nga trazira të reja këtë javë, kur Annegret Kramp-Karrenbauer, udhëheqëse e Unionit Demokristian, njoftoi se nuk do të garojë për kancelare, vitin e ardhshëm. A do të mbijetojë partia e Angela Merkelit dhe kush do ta pasojë atë?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG