Ndërlidhjet

Fiaskoja e një harte me “status neutral”


Fiaskoja e një harte me “status neutral”
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Shumë reagime ka nxitur një hartë që gjatë një interviste ndodhej prapa shpinës së diplomatit evropian Mirosllav Lajçak. Në komentet dhe reagimet e shumta që u bënë, pretendohej se në hartë Kosova ishte pjesë e Serbisë. Lajçak, që është përfaqësuesi i posaçëm i BE-së në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, u detyrua të sqarohet.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG