Ndërlidhjet

Liberalizimi i vizave: Ku, si dhe për sa kohë?


Liberalizimi i vizave: Ku, si dhe për sa kohë?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Qytetarët e Kosovës mund të jenë më optimistë se kurrë për lëvizjen e lirë në zonën Schengen. Ambasadorët e BE-së miratuan më 30 nëntor vendimin për liberalizimin e vizave për Kosovën jo më larg se më 1 janar të vitit 2024. Lëvizja e lirë, megjithatë, bart disa rregulla që duhen ndjekur nga secili udhëtar. Në këtë video shpjeguese mund të mësoni më shumë për to. Shënim: Videoja është publikuar për herë të parë më 13 tetor të vitit 2022. Nga 1 janari i vitit 2023, Kroacia është futur në zonën e lëvizjes pa viza, Schengen.

XS
SM
MD
LG