Ndërlidhjet

Ligjëratat e grave myslimane në xhami


Ligjëratat e grave myslimane në xhami
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Dhjetëra gra myslimane në Kosovë mbajnë ligjërata mësim-besimi nëpër xhami dhe 12 prej tyre paguhen nga Bashkësia Islame e Turqisë. Predikimi i fesë edhe nga vajzat e vogla, nga njohës të çështjeve të religjionit konsiderohet si shkelje e të drejtave të tyre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG