Ndërlidhjet

Liqeni i Ujmanit, Gazivodës apo i Trumpit?


Liqeni i Ujmanit, Gazivodës apo i Trumpit?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se pajtohet me idenë e ndërmjetësuesit amerikan, Richard Grenell, që Liqeni i Ujmanit të quhet Liqeni Trump. Një ide e tillë, për liqenin që shtrihet më shumë se 70 për qind në Kosovë, është përkrahur edhe në Beograd. Radio Evropa e Lirë intervistoi disa qytetarë nga Zubin Potoku dhe Mitrovica e Jugut për këtë ide.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG