Ndërlidhjet

Lista Serbe niset në grup drejt qendrave të votimit


Lista Serbe niset në grup drejt qendrave të votimit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:06 0:00

Pjesëtarë të Listës Serbe u janë drejtuar bashkërisht kutive të votimit, në zgjedhjet lokale të 17 tetorit. Kjo njëherësh është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Në mesin e grupit janë parë punonjës të institucioneve që financohen nga Serbia, nga sektori i arsimit, shëndetësisë dhe sektorë tjerë. Votimi i organizuar në Mitrovicë të Veriut është kthyer në diçka të zakonshme në zgjedhjet e Kosovës. Në zgjedhjet e kaluara lokale, të mbajtura më 2017, Lista Serbe pati fituar 10 komuna.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG