Ndërlidhjet

Çka e pret Gazën pas luftës?


Çka e pret Gazën pas luftës?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:17 0:00

Izraeli zotohet se do ta zhdukë Hamasin nga Rripi i Gazës, ku sundon nga viti 2007. Por, përtej synimit për t’i vrarë udhëheqësit ushtarakë të grupit militant dhe për ta rrëzuar atë nga pushteti, cili mund të jetë plani për ditën pas, nëse triumfon në fushën e betejës?

XS
SM
MD
LG