Ndërlidhjet

Konflikti kalon kufijtë e Gazës


Konflikti kalon kufijtë e Gazës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:21 0:00

Sulme në Jemen, Liban, Iran, Irak, Pakistan... Shqetësimet se lufta në Gazë mund të përhapet edhe në vende të tjera të Lindjes së Mesme, janë duke u rritur. Njohësit e rajonit thonë se duhet zgjidhje politike e konfliktit mes izraelitëve dhe palestinezëve. Në të kundërtën, sipas tyre, ka rrezik për një luftë të shkallës së plotë.

XS
SM
MD
LG