Ndërlidhjet

A ka rrezik për krizë ushqimore?


A ka rrezik për krizë ushqimore?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:45 0:00

Pushtimi i Ukrainës nga Rusia ka lëkundur zinxhirët globalë të furnizimit - edhe ashtu të çrregulluar nga pandemia e koronavirusit. Çmimet e produkteve janë në rritje, dërgesat zgjasin, e me raste edhe anulohen. A ka rrezik për krizë ushqimore dhe cilat vende mund të jenë më të cenueshme?

XS
SM
MD
LG