Ndërlidhjet

Lufta në Siri vazhdon t’i ndajë familjet nga Kosova


Lufta në Siri vazhdon t’i ndajë familjet nga Kosova
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Një familje nga Kosova është duke kërkuar nga Qeveria e Kosovës që t’ia kthejë djalin nga Siria. Ai kishte shkuar atje së bashku me gruan, pasi siç ka thënë babai i tij, ishte radikalizuar gjatë kohës sa ishte duke punuar në Sarajevë. Një organizatë joqeveritare nga Kaçaniku ka bërë disa kontakte me shumë kosovarë në Siri dhe planifikon t’i kthejë pesë familje, nëse një gjë të tillë nuk e bëjnë autoritetet.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG